Zapraszamy na Bieg Sylwestrowy!

To będzie jedna z najbardziej niezwykłych zabaw sylwestrowych w kraju! I pewnie najtańsza… Zapraszamy do udziału w Biegu Sylwestrowym na nartach lub bez nart (do wyboru). Start tuż przed północą z 31 grudnia na 1 stycznia na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie.

Bez pomiaru czasu! Biegniemy, ale nie dla czasu, lecz po to, by wspólnie w biegu powitać rok 2017. Dystans około siedmiu kilometrów. Meta na Polanie Jakuszyckiej, gdzie na uczestników czekać będzie ognisko z kiełbaskami i muzyka. Będą też oczywiście pamiątkowe medale oraz konkurs z nagrodami za najpiękniejsze przebranie. Zwycięzcy zostaną uhonorowani na podium. To będzie jedyna dekoracja tej nocy.

Przebrania są więc mile widziane. Nie są jednak oczywiście obowiązkowe.

Wpisowe w pierwszym terminie – do końca października, 60 złotych. Link do zapisów poniżej. Dokładny przebieg tras zależny od warunków pogodowych, ustalimy go przed zawodami. Na pewno trasa będzie piękna! Zostanie jak należy oznakowana i zabezpieczona, także pod względem medycznym.

Można zapisać się na bieg na nartach lub bez nart. Jeśli nie będzie śniegu – pobiegniemy wszyscy bez nart. Jeśli śnieg dopisze – narciarze wystartują o godz. 23.50, a biegacze w butach siedem minut później.
Rok i dwa lata temu biegi sylwestrowe w Jakuszycach rozegrane zostały w rewelacyjnej atmosferze. 2016 witaliśmy bez nart, bo nie było śniegu, ale frekwencja i tak dopisała – pobiegło prawie 300 osób.
Organizatorem Biegu Sylwestrowego jest Stowarzyszenie Bieg Piastów. Zapraszamy!

Zapisy na Bieg Sylwestrowy

Zdjęcia z Biegu Sylwestrowego 2015/16 – autor Leszek Kosiorowski

http://www.bieg-piastow.pl/index.php/bieg-sylwestrowy-2016-2017