XVI BIEG IZERSKI, X BIEG RETRO – 2013

retroXVI BIEG IZERSKI, X BIEG RETRO – 2013
9 marca (sobota) 2013 – Orle.

XVI Bieg Izerski jest amatorskim, towarzyskim spotkaniem narciarzy biegowych o umiarkowanych ambicjach sportowych. Co prawda możliwe jest uzyskanie informacji o miejscu zajętym na miecie, czasie pokonania dystansu itp. ale interesuje to tylko nielicznych uczestników tej imprezy. Największa walka odbywa się o zajęcie ostatniego miejsca (dystans 12 km trzeba wtedy pokonać w ok. 7 godzin…), za co późnym wieczorem w schronisku Orle wręczana jest okolicznościowa, ręcznie, pięknie zdobiona, pamiątkowa flaszka 0,5L ze smakowitą nalewką…

XVI Bieg Izerski ma dystans 12 km, nagradzane są (pucharami i nagrodami) 1, 2 i 3 miejsca pań i panów. Nagrody dostają także najmłodszy i najstarszy zawodnik imprezy oraz narciarz najoryginalniej przebrany na te zawody.

W ramach Biegu Izerskiego rozgrywany jest także Bieg Retro. W tym roku poraz dziesiąty (JUBILEUSZ!). X Bieg Retro ma dystans 3,5 km. Wystartować może każdy, kto dysponuje sprawnym, zabytkowym sprzętem narciarskim: drewniane narty z wiązaniami rzemieniowymi lub kandaharowymi, skórzane buty, bambusowe kije, albo nawet pojedynczy kij – drąg, jak w dawnej technice telemarku. Ważna też jest narciarska odzież retro. I tu są nagrody za trzy pierwsze miejsca pań i panów, oraz dla najstarszego, najmłodszego i najoryginalniej ubranego narciarza. W roku 2012 wystartowało 108 (!) retro narciarzy!
Imprezę organizuje Towarzystwo Izerskie.

XVI BIEG IZERSKI
X BIEG RETRO
9 marca 2013 (sobota)

Start: – godz. 11.30 – bieg retro
– godz. 12.30 – bieg klasyczny

Organizator: Towarzystwo Izerskie
Miejsce: Stacja Turystyczna ORLE

Trasy: w Górach Izerskich

Dystans:
bieg klasyczny 12 km
bieg retro 3,5 km
Opłata startowa – 15 zł