Nie odwołujemy biegów, będziemy je skracali

biegpiastowWbrew wiosennej aurze, panującej w lutym tego roku, mamy w planach zrealizowanie całego 38. Biegu Piastów – Festiwalu Narciarstwa Biegowego (22.02 – 2.03.2014). Odwołaliśmy jedynie bieg na 30 km stylem dowolnym. Pozostałe imprezy mają się odbyć, choć w zmienionej formule i na znacznie krótszych dystansach.

 

Na początek informacja, którą na końcu powtórzymy jeszcze raz – do piątku 21 lutego, do godz. 8.00 wszyscy zapisany na biegi na 15, 26 i 50 km klasykiem w ramach 38. Biegu Piastów mogą podjąć decyzję o przepisaniu się na 39. Bieg Piastów w 2015 roku. Należy nas o tym poinformować, wysyłając maila na adres: zawodnicy@bieg-piastow.pl
A teraz informujemy o sytuacji na dziś. Warunki pogodowe nie są łatwe. Śnieg w wielu miejscach jest zabrudzony lub zlodzony. A prognozy pokazują, że szanse na intensywne opady śniegu w najbliższych dniach są znikome.
Stąd nasze decyzje:
1. Chcemy zrealizować wszystkie zaplanowane wyścigi w ramach 38. Biegu Piastów – Festiwalu Narciarstwa Biegowego, oprócz biegu na 30 km FT.
2. Wszystkie trasy będą bardzo mocno skrócone, a żaden z dystansów nie przekroczy 12-14 kilometrów. W związku z tym za przebiegnięcie tegorocznego Biegu Piastów nie otrzymujecie pieczątek Worldloppet.
3. Chcemy, aby każdy bieg odbył się na różnych fragmentach istniejących tras, tak by nie eksploatować jednego szlaku przez 9 dni. Istniejące na dziś trasy to: trasy FIS – przygotowywane na Puchar Świata, pozostałe wyczynówki (Adama, Buczki), Samolot, Cicha Równia i okolice, Górny Dukt i Dolny Dukt aż do Kopalni.
4. Start na pewno nie odbędzie się na Polanie Maliszewskiego, a na Polanie Jakuszyckiej. Zmieni się też jego formuła. Startuje stu zawodników, a kolejna setka za nimi wpina narty i przygotowuje się do startu. Reszta czeka z nartami w ręku i setkami wchodzi na drugie pole startowe, dopiero gdy stojący w nim zawodnicy przejdą do pierwszego sektora. Wydłużą się także odstępy czasowe między startującymi – najprawdopodobniej do 5 minut.
5. Na trasie biegu będą założone maksymalnie dwa tory do klasyka.

Reasumując – tegoroczne bieganie będzie miało bardziej charakter rekreacyjny, na przekór wiosennej pogodzie, panującej tej zimy nie tylko na Dolnym Śląsku, ale i w wielu innych częściach Europy.
Raz jeszcze przypominamy, że do piątku, do godz. 8.00 wysyłając maila na: zawodnicy@bieg-piastow.pl możecie przepisać się na 39. Bieg Piastów. Dotyczy to dystansów 15, 26 i 50 km stylem klasycznym.

źródło http://www.bieg-piastow.pl/