Letni Bieg Piastów wśród najlepszych biegów górskich

letnibiegpiastowJakuszycka Dziesiątka siódma wśród biegów anglosaskich, Jakuszycki Półmaraton ósmy w gronie biegów na długim dystansie – oto wyniki Letniego Biegu Piastów w plebiscycie na najlepsze polskie biegi górskie portalu biegigorskie.pl.

Najważniejsze: bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zagłosowali na Letni Bieg Piastów. Plebiscyt portalu biegigorskie.pl cenimy szczególnie, gdyż prawo głosu mają wyłącznie uczestnicy biegów.
Biegi anglosaskie to prowadzące na górę i na dół (w odróżnieniu od alpejskich, wiodących tylko pod górę), a biegi na długim dystansie to liczące sobie od 21 do 43 km. W obu klasyfikacjach jest wiele znakomitych zawodów, biegów górskich bowiem przybywa z roku na rok i konkurencja jest niezwykle silna. I bardzo dobrze: organizatorzy muszą się starać, by zachęcić do udziału.
Letni Bieg Piastów odbył się w 2015 po raz trzeci. Niemal tysiąc uczestników rywalizowało na dystansach niespełna jedenastu, 22 oraz 43.5 km. Biegom towarzyszyła wspaniała, słoneczna pogoda. Wraz z naszymi partnerami organizacyjnymi przygotowaliśmy wiele atrakcji towarzyszących: marsze z kijkami, biegi dzieci, biathlon letni, strefę zabaw najmłodszych. Było po prostu świetnie.
Letni Bieg Piastów rozgrywany jest we wspaniałej scenerii Gór Izerskich na trasach, na których zimą biega się na nartach. Dla biegaczy bez nart trasy te – jak na góry – są łatwe. To ich zaleta – są dostępne dla każdego. Wśród uczestników LBP nie brakuje takich, dla których to był pierwszy start w zawodach biegowych w życiu.
W 2016 zapraszamy na Letni Bieg Piastów 6 i 7 sierpnia. Zapisy rozpoczną się w marcu.

źródło www.bieg-piastow.pl