Letni Bieg Piastów – Półmaraton Górski

000Bieg Piastów bez śniegu? To jak najbardziej możliwe. W najbliższą sobotę 31 sierpnia 2013 ponad 500 biegaczy weźmie udział w Letnim Biegu Piastów, który odbędzie się po raz pierwszy w Szklarskiej Porębie Jakuszycach. Szklarska Poręba to mekka biegaczy. Tu biega cała Polska i reszta świata.

Letni Bieg Piastów to kolejna impreza biegowa w Szklarskiej Porębie po fantastycznie przyjętych Mistrzostwach Świata w Biegach Długodystansowych i Wielkiej Pętli Izerskiej.
Zawody to również okazja by spotkać się w sympatycznym gronie miłośników aktywnego wypoczynku. Organizatorzy zapewnili kontakt z Akademią Biegania SNS. Jest to oferta dla tych, którzy na nartach biegają i dla tych, którzy chcą dopiero rozpocząć. Na miejscu będzie również stoisko promocyjne Biura Promocji Miasta Szklarska Poręba, w którym dostępne będą mapy, przewodniki i wydawnictwa związane z atrakcjami naszego miasta. Zapowiada się więc wielkie biegowe święto. Zapraszamy do kibicowania zawodnikom na starcie i na mecie.
Warunki do uprawiania biegania w Szklarskiej Porębie i na Polanie Jakuszyckiej są wręcz idealne. Rozrzedzone powietrze stymuluje przyrost czerwonych ciałek krwi i hemoglobiny, co wpływa na rozwój biegowy i na poprawę siły ogólnej, która bardzo przydaje się na maratońskich trasach.
Dla uczestników Letniego Biegu Piastów przygotowane są dwie trasy: półmaraton o długości 21 km oraz Jakuszycka Dziesiątka na 10 km. Zawodnicy będą rywalizowali ze sobą na utwardzonych drogach leśnych.
Trasa Letniego Biegu Piastów (jedna lub dwie pętle po ok. 10,6 km): Start Polana Jakuszycka – 15 – 15a (Samolot) – 10a – 9 – 8 (przed Schroniskiem Orle) – 24a – 24 – 23 – w prawo na Górny Dukt – Polana – wejście na drugą pętlę lub meta. Start o godzinie 11:00

Lista startowa na Letni Bieg Piastów jest już zamknięta ale zapraszamy do kibicowania uczestnikom.