38 Bieg Piastów – ważne informacje dla zawodników

Szanowna Biegaczko, Szanowny Biegaczu! Chcąc pomóc w uczestnictwie w zawodach: 38. Bieg Piastów, piątek – niedziela, 28.02 – 2.03 – wysyłamy państwu informacje, które pomogą w dojeździe, zlokalizowaniu poszczególnych punktów oraz starcie w naszym Festiwalu Narciarstwa Biegowego.

 

Ze Szklarskiej Poręby do Jakuszyc możemy dojechać samochodem lub komunikacją publiczną – darmowe autobusy PKS Tour dla zawodników na trasie Szklarska Poręba Górna – Polana Jakuszycka (część kursuje z i do Jeleniej Góry). Uwaga! W tym roku nie ma kursu na trasie Harrachov – Polana Jakuszycka (możliwość dojazd jedynie z dworca kolejowego Harrachov – Mytiny).

Rozkłady jazdy znajdziecie Państwo na niżej podanych stronach:

Darmowe autobusy PKS Tour dla zawodników: http://bieg-piastow.pl/index.php/responsive/281-darmowe-autobuzy-mzk-na-bieg-piastow

PKS: http://www.pks.jgora.pl/pl/rozklady

PKP: http://www.koleje.dolnyslask.pl/rozklad-jazdy/

Autobusy dowożące zawodników będą zatrzymywały się nieopodal Hotelu Biathlon, w miejscu oznaczonym na mapie nr 4.
Zorganizowane grupy, które przyjeżdżają na miejsce zawodów autokarami, będę mogły zostawić pojazdy na parkingu leśnym, tuż za Polaną Jakuszycką (przy szkole Start Ski).

Na parking dla zawodników – zlokalizowany naprzeciw Hotelu Biathlon, oznaczony nr 2 na poniższej mapie – wpuszczane będą samochody, którymi przyjedzie co najmniej dwóch zawodników (numery startowe należy umieścić przy przedniej szybie).
Auta można zostawiać także na innych parkingach w okolicach Polany Jakuszyckiej (w rejonie stacji paliw) oraz wzdłuż drogi krajowej nr 3, zgodnie z poleceniami policji.
Przy zmniejszonej ilości zawodników i braku śniegu na parkingach, praktycznie każdy biegacz znajdzie miejsce do pozostawienia samochodu w Jakuszycach. Oczywiście, każdy kto przyjedzie wcześniej, ma szansę na lepsze miejsce.

Uczestnicy, którzy nie odebrali jeszcze numerów i pakietów startowych, powinni się udać do biura wydawania numerów znajdującego się w budynku określonym na mapce nr 3 (Hotel Biathlon, I piętro). Aby odebrać numer wraz z pakietem startowym, należy wylegitymować się dowodem osobistym.
Biuro zawodów otwarte jest:
od środy do soboty: od godz. 8.00 do godz. 18.00
w niedzielę: od godz. 8.00 do 11.00.
Uwaga! W dniu startu, numery na dany dzień można odbierać najpóźniej godzinę przed rozpoczęciem biegu.

Nie ma już możliwości zapisania się na bieg, ani przepisania się na inny dzień.

Szatnie, depozyt oraz punkt informacyjny znajdują się w namiocie na Polanie Jakuszyckiej. Oznaczone są na mapie numerami 5, 6 i 7. Inaczej, niż w latach poprzednich – w szatni damskiej lub męskiej przebieramy się (tam możemy pobrać worek na rzeczy). Z workiem udajemy się do depozytu, gdzie zostanie on opisany i będziemy go mogli odebrać po zawodach, na podstawie numeru startowego.

W budynku północnym Biegu Piastów (ze spikerką) – na tarasie znajdują się stoły, na których można przeprowadzić samodzielne smarowanie nart.
Przy budynku południowym, od strony linii startu będzie się znajdowało miejsce z darmowym smarowaniem firmy Holmenkol, czynne od piątku do niedzieli, od godz. 8.00 do chwili startu.

Odcinek do testowania nart i rozgrzewki oznaczony jest na mapie punktem nr 12 i trzeba do niego dojść z miejsc serwisowych na nogach. Możliwość treningu będzie tylko na Dolnym Dukcie Końskiej Jamy. ZE WZGLĘDU NA JAKOŚĆ TRASY – NIE MA MOŻLIWOŚCI TRENOWANIA NA TRASIE BIEGU PRZED STARTEM!

Przypominamy godziny startów do biegów danego dnia:
piątek, 28.02.2014 – godz. 11.00
sobota, 1.03.2014 – godz. 10.00
niedziela, 2.03.2014 – godz. 11.00

Start na Polanie Jakuszyckiej w okolicy strzelnicy biathlonowej. Na początku pola startowego (najbliżej linii startu) znajdują się dwa sektory – pierwszy z którego startujemy, drugi w którym zakładamy narty i przygotowujemy się do startu. W następnych sektorach zawodnicy stoją z nartami w ręku.
Po starcie pierwszego sektora, każdy kolejny przesuwa się o jeden do przodu. Do każdego sektora wpuszczamy po stu zawodników, według kolejności przydzielonych numerów:
• 1-99
• 100 – 199
• 200 – 299
• 300-399
itd.

Czas biegu wszystkich zawodników z sektora pierwszego będzie liczony od momentu przekroczenia linii pomiaru czasu przez pierwszego zawodnika (czas brutto). Zawodnicy z pozostałych sektorów mają liczony indywidualny czas biegu od momentu przekroczenia linii pomiaru czasu do mety (czas netto). Każdy sektor startuje co 5 minut.
Trasa zawodów każdego dnia będzie liczyła 10 kilometrów i będzie miała ten sam przebieg. Szczegółowy przebieg trasy, wraz z profilem i kilometrażem na załączonej mapie.

Kilometr po starcie zlokalizowany zostanie punkt wymiany kijów.

Apelujemy do wszystkich Zawodników aby nie startowali na nowych nartach i uważali na przetarcia znajdujące się na niektórych fragmentach tras. Momentami trasy mogą być także oblodzone.

Na trasie, ze względu na jej skrócenie nie ma punktów żywieniowych. Każdy zawodnik w pakiecie startowym otrzymuje żel energetyczny.

Zawodnik, który nie może, bądź nie chce ukończyć biegu powinien poinformować o tym obsługę zawodów wyposażoną w środki łączności znajdującą się na trasie i dalej postępować zgodnie z instrukcjami.
Meta zlokalizowana będzie na wysokości północnego budynku Biegu Piastów. Na mecie otrzymujemy pamiątkowy medal i napój izotoniczny. Następnie udajemy się w miejsce oznaczone na mapie numerem 10, gdzie otrzymamy posiłek.

Codziennie na trasach obowiązuje bezwzględny limit czasowy ukończenia biegu. Po godzinie 14.00 zawodnicy nie będą klasyfikowani.
Dekoracje zawodników każdego dnia odbywają się na scenie, oznaczonej na mapie nr 8.

Po biegu sobotnim oraz niedzielnym, zaliczanym do serii Worldloppet, w punkcie informacyjnym przy szatni (na mapie – punkt nr 5) zawodnicy, którzy ukończą bieg mogą zdobyć pieczątkę do paszportu Worldloppet.

Pełne wyniki można będzie znaleźć tuż po biegu na stronie internetowej: online.datasport.pl
Także na stronie firmy Datasport.pl będzie można wygenerować dyplom ukończenia danego biegu.

Szczegółowe informacje w regulaminie, dostępnym na stronie internetowej Biegu Piastów: http://bieg-piastow.pl/images/pdf/regulamin-zmiana.pdf

Z biegowym pozdrowieniem
Komandor Biegu Piastów
Dariusz Serafin

MAPY
1. Mapa Polany Jakuszyckiej

mapa-polana-pol 7ba048f1982918ee04499ac6140e95db