37. Bieg Piastów – ważne i praktyczne informacje

biegpiastow37. Bieg Piastów zbliża się wielkimi krokami, z tego względu chcemy w jednym miejscu zebrać najważniejsze informacje dotyczące naszego sportowego święta. Te najbardziej praktyczne dla zawodników, a także innych osób odwiedzających w tych dniach Polanę Jakuszycką.

ODBIÓR NUMERÓW STARTOWYCH
7-28.02.2013 – Hotel Kryształ – Szklarska Poręba, ul. 1 Maja 19, godz. od 8.00 do godz. 20.00
1.03.2013 – Jakuszyce – od godziny 8.30-10:40 – numery na 10 km CT
1.03.2013- Hotel Kryształ -od godziny 8:00 – 20:00 -numery na 50 CT, 26 CT,30 FT
2.03.2013 – Jakuszyce – od godziny 8:30 do 9:40 – numery na 50 CT
2.03.2013 – Hotel Kryształ – od godziny 8:00 do 18:00 – numery na 26 CT, 30 FT
3.03.2013 – Jakuszyce – od godziny 8:30 – 10:40 – numery na 26 CT, 30 FT

PARKOWANIE NA POLANIE JAKUSZYCKIEJ
W dniach 1 – 3 marca parkowanie na Polanie jest zabronione. Jedynie auta posiadające odpowiednią przepustkę mogą zatrzymać się na parkingach wyznaczonych dla gości, pracowników, sędziów, autobusów oraz służ porządkowych i mediów.
Parkingi są wyznaczone w Szklarskiej Porębie, skąd darmowym autobusem można dojechać na Polanę.
Mapa parkingów w Szklarskiej Porębie:

TRANSPORT NA POLANĘ I Z POLANY
Darmowe autobusy dla zawodników kursują ze Szklarskiej Poręby oraz Harrachova.
Rozkład jazdy pod adresem: http://www.bieg-piastow.pl/pl/news/darmowe-autobusy-i-pociagi-na-37-bieg-piastow-z-polski-i-czech-rozklady-jazdy
Kibice i inni biegacze mogą korzystać z autobusów i pociągów rejsowych za odpłatnością, zgodną z taryfą przewoźnika.

WSTĘP NA POLANĘ I NA TRASY ZAWODÓW
Przypominamy, że 37. Bieg Piastów jest imprezą masową, zgodnie z Ustawą o imprezach masowych. A to niesie za sobą kilka ważnych informacji dla wszystkich kibiców oraz samych biegających.
Zgodnie z Ustawą, teren, na którym rozgrywane są zawody sportowe podzielony jest na sektory. Wstęp do poszczegółnych sektorów, typu VIP, Media, Foto, obsługa techniczna, mają jedynie osoby posiadające odpowiednie przepustki.
Tak jest też z samym biegiem. Osoby, które nie uczestniczą w 37. Biegu Piastów, a wejdą na trasę zawodów, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi, wynikającymi z Ustawy o imprezach masowych.
Bardzo Państwa prosimy o zwracanie uwagi na oznakowanie, nie wchodzenie na trasę i do zamkniętych sektorów. W przyszłym roku Bieg Piastów wchodzi do FIS Marathon Cup i w tym roku będziemy pilnie obserwowani przed delegatów FIS.
Zapewne i Wam i nam zależy na dobrych opiniach dla naszego Biegu.

START I TRASA BIEGÓW
* Miejsce startu – Polana Maliszewskiego
* Postępowanie na starcie – zawodnicy ustawiają się w sektorach według przydzielonych numerów startowych. Każdy uczestnik musi przejść przez kontrolę sędziowską przy wejściu do sektora startowego. Zawodnik nie może startować z innego sektora niż przydzielony zgodnie z numerem startowym. Pominięcie kontroli lub start z sektora nie odpowiadającemu numerowi startowemu będzie skutkować dyskwalifikacją.
* Wejście do sektorów zostanie zamknięte 10 minut przed planowaną godziną startu. Starty wszystkich dystansów będą odbywać się falowo w 1,5-minutowych (przy stylu klasycznym) i 1-minutowych (przy stylu dowolnym) odstępach czasowych, w sektorach po 200 zawodników.
* Przy starcie w stylu dowolnym, przez pierwsze 50m obowiązuje styl klasyczny. Zmiana stylu grozi dyskwalifikacją (start będzie rejestrowany). Na trasach dystansów w stylu dowolnym będzie założony jeden tor do biegu klasycznego.
* Czas biegu wszystkich zawodników z sektora pierwszego będzie liczony od momentu przekroczenia linii pomiaru czasu przez pierwszego zawodnika (czas brutto). Zawodnicy z pozostałych sektorów mają liczony indywidualny czas biegu od momentu przekroczenia linii pomiaru czasu do mety (czas netto).
* Na trasach będą znajdowały się punkty kontrolne. Ich obsługa będzie spisywała numery startowe w celu weryfikacji dystansu przebytego przez zawodnika.
* Przebywanie na trasie XXXVII Biegu Piastów bez ważnego numeru startowego jest niedozwolone. Osoby bez ważnego numeru startowego będą usuwane z trasy przez obsługę zawodów.
* Oznakowanie trasy – trasy poszczególnych dystansów będą oznakowane według następujących kolorów:
– 50 km styl klasyczny – kolor czerwony
– 26 km styl klasyczny – kolor żółty
– 30 km styl dowolny – kolor niebieski
– 10 km styl klasyczny – kolor zielony

PRZELOTÓWKI I META POSZCZEGÓLNYCH BIEGÓW

10 km CT – z Dolnego Duktu w prawo koło biało-czerwonej wieży do lasu, potem skręt w lewo w stronę domków i w prawo za strzelnicą na Polanę i prosto do mety.

50 km CT – Przelotówka przez Polanę środkowym kanałem. Wjazd na metę: z Górnego Duktu przy Trzech Świerkach w prawo, przez lasek, w lewo na domki, przed domkami w prawo za strzelnicą na Polanę i prosto do mety.

26 km CT – po starcie przez Polanę lewym kanałem w stronę Orla. Wjazd na metę: z Górnego Duktu przy Trzech Świerkach w prawo, przez lasek, w lewo na domki, przed domkami w prawo za strzelnicą na Polanę i prosto do mety, czyli dokładnie jak 50 km CT.

30 km FT – z Dolnego Duktu na Polanę, przebiegamy całą lewym kanałem, trasą Adama w prawo, znów na Polanę i środkowym kanałem do mety.

SZATNIE DLA ZAWODNIKÓW

Każdy zawodnik może skorzystać z bezpłatnej szatni. W pakiecie dołączonym do numeru startowego zostanie umieszczony worek oraz naklejka z numerem startowym zawodnika.
Oznakowany numerem worek można zostawić w odpowiedniej szatni (zgodnie z podziałem sektorów startowych). Zawodnik może w każdej chwili po zakończeniu biegu odebrać swoje rzeczy.
Worki z rzeczami pozostawione na starcie zostaną przewiezione do szatni, skąd możne będzie odebrać je po biegu.
Organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione w szatni